Knihovní služby Univerzity Karlovy  


  Rychlé vyhledávání


       Digitální knihovna (Digitální repozitář UK)

Digitální repozitář UK

ExternĂ­ odkaz Digitální univerzitní repozitář Univerzity Karlovy v Praze je digitální knihovna, která obsahuje digitalizované dokumenty vzniklé na půdě Univerzity Karlovy. Součástí této digitální knihovny jsou závěrečné práce UK (bakalářské, diplomové, rigorózní a disertační práce), historické dokumenty Právnické fakulty, Filozofické fakulty a Archívu UK, digitalizované mapy Přírodovědecké fakulty adop. Repozitář najdete na adrese ExternĂ­ odkaz http://repozitar.cuni.cz. Více informací o projektu obecně naleznete na ExternĂ­ odkaz http://digitool.cuni.cz/Komu Digitální univerzitní repozitář slouží?

Digitální univerzitní repozitář je určen jak pro studenty a zaměstnance UK tak pro širokou veřejnost. Část sbírek (např. Historické dokumenty Právnické fakulty) jsou přístupné odkudkoliv bez nutnosti přihlášení, část jen po přihlášení (např. Závěrečné práce UK), některé pouze z IP adres UK (např. závěrečné práce obhájené před rokem 2006).


Přihlášení do Repozitáře


Pro přihlášení do repozitáře použijte odkaz Přihlášení v Repozitáři případně ikonu zámku v pravé horní části obrazovky. Do repozitáře se přihlásíte pomocí svého hesla do ExternĂ­ odkaz  Centrální autentikační služby (na většině fakult je shodné s přihlášením do SIS). Heslo do Centrální autentikační služby Vám bylo vydáno spolu s průkazem v Informačním a poradenském centru. Pokud jste ho nevíte nebo jste heslo od té doby nikdy nepoužili, lze ho oživit na adrese ExternĂ­ odkaz  https://ldap1.cuni.cz. Pokud nejste student ani zaměstnanec UK, můžete se do Repozitáře zaregistrovat online pomocí odkazu ExternĂ­ odkaz Registrace.

Pokud se chcete přihlásit do Repozitáře, tak nejprve si musíte vybrat organizaci, aby Vás systém mohl identifikovat. Pokud jste student nebo zaměstnanec UK, vyberte si Univerzita Karlova v Praze. Pokud nejste student ani zaměstnanec UK a máte platné přihlášení do Repozitáře, použijte odkaz Univerzita Karlova v Praze - externí uživatelé.Často kladené otázky

  • Jak se dostanu k plnému textu závěrečné práce?

K závěrečnému textu práce se dostanete pouze po přihlášení do systému. Pokud jste student nebo zaměstnanec UK, přihlásíte se pomocí svého hesla do ExternĂ­ odkaz  Centrální autentikační služby (na většině fakult je shodné s přihlášením do SIS). Pokud jste externí uživatel, budete se muset do systému nejprve zaregistrovat a pak se přihlásíte pomocí loginu a hesla, které Vám přišlo e-mailem.

Práce obhájené před rokem 2006 jsou přístupné pouze z IP adres UK


  • Nemohu se dostat k plnému textu práce, můžete mi jí poslat e-mailem?

Ne, elektronické dokumenty uložené v Repozitáři nelze poslat pomocí e-mailu.


  • Chci si přečíst závěrečnou práci, ale v Repozitáři jsem jí v elektronické podobě nenašel. Mám jinou možnost jak se k práci dostat?

Ano, většina závěrečných prací je uložena v tištěné podobě v některé z knihoven UK. Tištěné práce můžete vyhledávat pomocí ExternĂ­ odkaz Centrálního kataloguKontakty

V případě jakýchkoliv dotazů nebo nejasností týkající se Repozitáře pište na adresu Mail 

Tento dokument ..    

Kontaktní osoba
pro tento dokument:


 Andrea Fojtů

 

Tento dokument
ke stažení:


     ve formátu PDF
     ve formátu TXT

 

Poslední změna:

28.06 2014 10:16

 

Komentáře a dotazy zasílejte z kontaktního formuláře, Poslední aktualizace : 9.02 2017 10:03 , © Univerzita Karlova v Praze